Masz problem z nagrzewającym się laptopem podczas zwiększonej aktywności? Takie regularne nagrzewanie może negatywnie wpłynąć na wydajność sprzętu, zdarza się również, że jest to przyczyną całkowitego wyłączenia się laptopów. Chcąc temu zapobiec, warto zainwestować w podkładkę chłodzącą.
Jak działa podkładka chłodząca pod laptopa?
Działanie takiej podkładki chłodzącej nie należy do skomplikowanych. W podkładce zamontowany jest wentylator, który po podłączeniu USB włącza się i zaczyna wytwarzać chłodne powietrze. Ten mechaniczny ruch powietrza pod laptopem sprawia, że do sprzętu dociera chłodne powietrze. Najlepsze podkładki potrafią obniżyć temperaturę nawet o około 15 stopni. Im więcej wentylatorów posiada podkładka, tym chłodzenie jest efektywniejsze i mocniejsze. Wybierając te nieco droższe podkładki miejmy na uwadze fakt, że są one wyposażone w kontroler prędkości obrotów, co wiąże się z możliwością dopasowania intensywności pracy wentylatorów do naszych potrzeb. Podkładki chłodzące pod laptopa możemy umieścić tak na prawdę wszędzie – na biurku, na łóżku czy na kolanach.
Co daje podkładka chłodząca pod laptopa?
Podkładki chłodzące po laptopy zostały stworzone po to, aby zarówno poprawić wydajność pracy laptopa, ale również wpłynąć na podwyższenie komfortu podczas jego używania. Dzięki temu będziesz mógł używać swojego laptopa przez wiele godzin, a i tak nie będzie się nagrzewał. Co więc daje Ci podkładka? Przede wszystkim ma dobry wpływ na Twój sprzęt. Pamiętaj, że przez nadmierne nagrzewanie laptop się niszczy – podkładka będzie więc dobrym rozwiązaniem, jeśli dbasz o swój sprzęt i chcesz, aby działał on sprawnie.
Jaka podkładka chłodząca pod laptopa?
Na rynku dostępnych jest wiele tego typów produktów. Zastanawiając się, jaką podkładkę chłodzącą pod laptopa wybrać, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Oprócz ilości wentylatorów, które mają związek również z natężeniem hałasu podczas pracy (im mniej, tym podkładka pracuje ciszej), należy również przemyśleć, czy wolimy podstawkę z nóżkami, czy bez. Te lepsze podkładki posiadają nóżki, które na swoich końcach mają gumę. Gwarantują nam one stabilność podkładki, a tym samym lepszą jakość pracy. Niektóre z podkładek mają również opcję regulacji wysokości – dzięki tej funkcji możemy dostosować ją do naszej aktualnej pozycji.
Oczywiście, ważnym elementem przy wyborze podkładki chłodzącej jest także jej rozmiar. To ważne, aby dopasować ją konkretnie pod dany sprzęt – nie powinna być ona ani za mała, ani za duża. Może być ona nieco większa niż laptop – wówczas chłodzenie jest najlepsze.
Podkładka chłodząca pod laptopa – czy warto w nią zainwestować?
Warto zastanowić się nad zakupem podkładki chłodzącej. W zależności od półki cenowej, mamy do wyboru wiele różnych tego typu sprzętów. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych – za taką stosunkowo niską cenę możemy sprawić, że nasz laptop przestanie się nagrzewać, co poprawi jakość jego pracy. Jeśli więc chcemy dbać o sprzęt, jak najbardziej warto zakupić podkładkę chłodzącą do laptopa.